FA/EN

هواکش بین کانالی

هواکش بین کانالی یکی از مدل های پر کاربرد هواکش های سانتریفیوژ است. در ادامه به معرفی این هواکش می پردازیم و به نکاتی در خصوص خرید هواکش بین کانالی اشاره خواهیم کرد.

هواکش بین کانالی همانطور که از نامش می توان حدس زد برای نصب در داخل کانال های هوا مورد استفاده قرار می گیرد. این هواکش ها که فضای کمی را اشغال می کنند در کنار اندازه کوچک خود قابلیت تولید توان بالایی دارند.

هواکش بین کانالی یکی از مدل های مهم هواکش است که به دلیل استفاده در داخل کانال ها زیاد در معرض دید نبوده و معروف نیست. این هواکش ها در داخل کانال های انتقال هوا نصب می شوند و می توانند جریان هوای موجود در داخل کانال را تشدید کنند. بدین ترتیب در صورتی که طول کانال ها نیز افزایش یابد، میزان مکش کاهش نخواهد یافت و سیستم تهویه به خوبی کار خود را انجام خواهد داد.

اطلاعاتی در مورد هواکش بین کانالی

این هواکش ها به دلیل فضای کمی که اشغال می کنند و قدرت بالا معروف هستند. در ادامه به معرفی انواع و مزایای هواکش بین کانالی خواهیم پرداخت.

هواکش بین کانالی یکی از کاربردی ترین هواکش های موجود در بازار است. این هواکش ها که در داخل کانال ها نصب می شوند دارای قدرت بالایی هستند و کارایی بسیار مناسبی دارند. هواکش بین کانالی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده و سپس در خصوص کاربرد ها و مزایای این هواکش ها توضیح خواهیم داد.هواکش بین کانالی

هواکش بین کانالی یکی از هواکش های پر کاربرد است که تقریبا در تمامی مکان ها قابل نصب است. این هواکش های کوچک که در داخل کانال ها نصب می شوند می توانند خود به طور مستقل به عنوان سیستم تهویه هوا استفاده شوند و یا به دلیل طول بیش از حد کانال هوا را با سرعت بیشتری مکیده و به هواکش موجود در فضای خارج انتقال دهند.

تمامی هواکش های بین کانالی از مدل های فن سانتریفیوژ بوده و هوا را با زاویه 90 درجه نسبت به محور اصلی به گردش در می آورند. این هواکش ها دارای تولید صدای کم و قدرت زیادی هستند و کاربرد های زیادی نیز در بخش های مختلف دارند.

هواکش بین کانالی یکی از مدل های هواکش سانتریفیوژ است که با طراحی جمع و جور و خاص خود قابلیت نصب در داخل کانال های هوا را دارد. این هواکش ها می توانند هم هوای داخل را به سمت بیرون بکشند و هم هوای تازه را از خارج به داخل وارد کنند. این نوع از هواکش ها به دو شکل دایره ای و مستطیلی در بازار موجود هستند که بنابر شکل کانال می توانید آن ها را انتخاب کنید.

این هواکش ها در تمامی مکان های دارای کانال هوا قابل استفاده هستند. از هواکش بین کانالی در منازل، کارخانه ها، رستوران ها و مکان های دیگر که فضای کافی برای نصب مدل های دیگر هواکش وجود ندارد استفاده می شود.هواکش بین کانالی چیست؟

همانطورکه در بالا اشاره شد هواکش بین کانالی از مدل های سانتریفیوژ بوده و هوا را با استفاده از نیروی گریز از مرکز به گردش در می آورد. هواکش بین کانالی بر اساس شکل کانالی که در داخل آن نصب می شوند به دو دسته تقسیم می شوند.

• هواکش بین کانالی دایره ای.این مدل هواکش ها در کانال هایی که به شکل دایره و استوانه هستند مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه بتوان تمام هوای ورودی به کانال را از طریق هواکش عبور داد شکل هواکش و کانال و همچنین اندازه آن ها باید با یکدیگر هماهنگ باشد. معمولا هواکش های دایره ای شکل کاربرد بیشتری در کانال ها دارند.

• هواکش بین کانالی مستطیلی.برخی کانال ها به شکل مستعطیل و مکعب هستند و به همین دلیل باید از هواکش هایی با قاب هایی به همین شکل استفاده شود. البته طراحی موتور و پره این مدل هواکش بین کانالی تفاوت با یکدیگر ندارد و فقط از نظر شکل قاب و قرارگیری در داخل کانال با یکدیگر متفاوت هستند.

هواکش بین کانالی تفاوت چندانی از نظر عملکرد با یکدیگر ندارند و فقط در شکل و طراحی متفاوت هستند. هواکش بین کانالی به دلیل استفاده های بسیار زیاد خود می تواند توان های تولیدی متفاوتی داشته باشد و رنج توان این هواکش ها از 270 مترمکعب در ساعت تا 70 هزار متر مکعب در ساعت می تواند متغیر باشد. هواکش هایی با توان تولیدی بیشتر نیز می توانند با سفارش قبلی ساخته شوند.انواع هواکش بین کانالی

هواکش بین کانالی به دلیل طراحی و شکل خاص خود در تمامی کانال های انتقال هوا قابل استفاده هستند. هواکش کانالی به دلیل کوچک بودن و همچنین قدرت بالا گزینه مناسبی برای استفاده است. این هواکش ها با نصب در داخل مسیر کانال هیچگونه فضای اضافی را نیز اشغال نمی کنند. در ادامه به برخی از مصارف هواکش بین کانالی اشاره خواهیم کرد.

• استفاده های خانگی در سرویس های بهداشتی و حمام جهت تهویه هوا.

• استفاده در آشپزخانه های صنعتی جهت خروج دود و آلودگی ها.

• استفاده در کارگاه های صنعتی و کارخانجات به عنوان هواکش مستقل یا هواکش کمکی برای فن اصلی

• استفاده در هتل ها و مکان های پر رفت و آمد

• استفاده در استخر ها و اماکن ورزشی بزرگکاربرد هواکش بین کانالی

هواکش بین کانالی کاربرد های بسیار زیادی در مکان های مختلف دارند و به طور کلی می توان از آن ها در تمامی مکان های دارای کانال هوا استفاده کرد. در ادامه به برخی از ویژگی ها و مزایای هواکش بین کانالی خواهیم پرداخت.

• هواکش بین کانالی به دلیل طراحی خاص و منحصر به فرد خود تولید صدا و لرزش بسیار کمی دارند. با توجه به نصب آن ها در داخل کانال و اکو شدن صدا و لرزش، این ویژگی یکی از مهمترین خصیصه های این مدل هواکش ها به شمار می رود.

• هواکش بین کانالی فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. یکی از دلایل اصلی استفاده از این فن ها همین اشغال فضای کم است زیرا با نصب در داخل کانال عملا هیچ فضای اضافی را برای خود نمی گیرند و تنها سیم کشی هواکش باید انجام شود. بدین ترتیب نصب هواکش هم به ساده ترین روش صورت می گیرد.

• این هواکش ها از جدید ترین طراحی های روز دنیا استفاده می کنند و به همین دلیل دارای بالاترین راندمان کاری و کمترین مصرف انرژی هستند.

• پره های هواکش بین کانالی قابلیت تعویض تعداد و همچنین زاویه را دارند. با این قابلیت شما می توانید بر اساس نیاز یا حتی فصل و هوای استفاده از هواکش، سیستم پره ها را تغییر دهید تا علاوه بر رسیدن به توان مورد نظر خود، مصرف هواکش را نیز به میزان چشمگیری کاهش دهید.

• جنس پره های هواکش قابل تعویض می باشد و می توانید از پره های پلاستیکی و یا فلزی برای آن استفاده کنید.

● برخی مدل های هواکش بین کانالی می توانند هوا به همراه آلودگی و ذرات موجود را خارج کنند. این هواکش ها از قابلیت سانتریفیوژ رادیال برای این کار بهره می گیرند.

● با طراحی هواکش بین کانالی این امکان را به متخصصان داده است تا بر روی مصرف انرژی این هواکش ها نیز نظارت بیشتری داشته باشند و معمولا تمامی مدل های این محصولات از کمترین انرژی ممکن استفاده می کنند و در مقابل بازدهی بسیار زیادی دارند.

● تمامی مدل های هواکش بین کانالی به شکلی طراحی شده اند تا بتوانند در کانال های کوچک و با شکل های مختلف نصب شوند. این قابلیت باعث فشرده شدن و کوچک شدن این هواکش ها شده است. از طرف دیگر نمی توان به دلیل فشرده بودن قدرت کمی را نیز از آن ها خواستار بود بنابراین این مدل ها در عین فشرده بودن توان تولیدی بسیار زیادی دارند.

• هواکش بین کانالی به شکل مستقیم در داخل کانال های هوایی نصب می شوند که در داخل ساختمان ها قرار دارند. بنابراین نباید صدا و لرزشی برای کانال ها ایجاد شود. تمامی مدل های هواکش بین کانالی بی صدا و بدون لرزش هستند تا بتوانند آرامش افراد را تامین کنند.

• به دلیل نصب در داخل کانال ها، امکان بررسی این هواکش ها برای دوره های طولانی وجود ندارد. به همین دلیل بیشتر مدل های هواکش بین کانالی از بهترین و بادوام ترین قطعات ساخته می شوند تا بتوانند مدت زیادی را بدون تعمیر و نگهداری کار کنند.

• بیشتر مدل های هواکش بین کانالی از طراحی قابل تنظیم بهره می برند تا بتوان نوع کارکرد موتور را بر اساس نیاز تغییر داد و به شکل دائمی فشار زیادی به موتور وارد نکرد.مزایای استفاده از هواکش بین کانالی

• این هواکش ها دارای توان تولیدی متفاوتی هستند. شما بر اساس نیاز خود و همچنین طول کانال باید هواکش مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن ببرید.

• در صورتی که در هوای محل استفاده هواکش آلودگی و ناخالصی وجود دارد باید از هواکش هایی با پره های بکوارد و یا ترجیحا رادیال استفاده کنید زیرا هواکش های فوروارد فقط قابلیت کار در هوای پاکیزه را دارند.

• به نوع کانال و اندازه آن توجه کنید تا هواکشی که تهیه می کنید قابلیت نصب در آن را داشته باشد. اگر هواکش بزرگتر باشد در کانال نصب نمی شود و اگر بسیار کوچکتر باشد نیز بر روی کیفیت تهویه تاثیر منفی می گذارد.

نکاتی پیش از خرید هواکش بین کانالی

هواکش بین کانالی همانطور که از نامش مشخص است در بین کانال های انتقال هوا قرار می گیرد و شدت جریان موجود را افزایش و یا کاهش می دهد. این هواکش های جمع و جور در فاصله های معینی از یکدیگر و هواکش اصلی نصب می شوند تا بتوانند با توان تولیدی خود مکش موجود در کانال را به شرایط بهتری برسانند. هواکش بین کانالی به خوبی می تواند بر روی جریان موجود در کانال تاثیر بگذارد و آن را بر اساس تنظیمات انجام شده هدایت کند.

منبع1

منبع2

منبع3

منبع4

هواکش بین کانالی چه وظیفه ای دارد؟

محصولات مرتبط

مقالات مرتبط

ثبت نظر