FA/EN

هواکش آکسیال

هواکش آکسیال یا همان هواکش پروانه ای ساده ترین و ابتدایی ترین مدل هواکش موجود در بازار است. هواکش آکسیال در عین داشتن عملکردی ساده می توانند بسیار کاربردی و مفید باشند. در ادامه در خصوص انواع هواکش آکسیال و مزایای آن ها صحبت خواهیم کرد.

هواکش آکسیال مدلی است که بر خلاف نام جذابش بسیار ساده و معمولی است. قطعا شما در زندگی خود هواکش آکسیال را دیده اید و مکن است حتی همین الان در حال استفاده از یکی از مدل های آن هستید. هواکش آکسیال مدل ساده پروانه ای است که با استفاده از موتور الکتریکی خود موجب گردش پروانه و تهویه هوا می شود. هواکش آکسیال در عین طراحی قدیمی، همچنان از مدل های پرفروش و پرکاربرد بازار هستند و به نظر در سال های دیگر نیز به همین نقش خود ادامه خواهند داد. در ادامه در خصوص نحوه کار، انواع و مزایای هواکش آکسیال بیشتر توضیح خواهیم داد.هواکش آکسیال چگونه کار می کند؟

هواکش آکسیال از یک پروانه و یک موتور ساخته می شود. موتور به پشت پروانه متصل می شود و با استفاده از نیروی الکتریکی پروانه را به گردش در می آورد. گردش پروانه موجب اجاد اختلاف فشار در دو سمت آن شده و بدین ترتیب هوای مقابل پروانه به سمت بیرون کشیده شده و هوای خارج به سمت داخل وارد می شود. بدین ترتیب هوای بیرون با فشار وارد می شود و موجب تغییر هوای داخل می شود. به همین حالت تهویه گفته می شود. بدین ترتیب پنکه ها و تمامی فن های استفاده شده در منزل که از همین سیستم استفاده می کنند به عنوان یک نوع هواکش آکسیال شناخته می شوند.

انواع هواکش آکسیال از نظر کاربرد

• هواکش آکسیال صنعتی. مدل های صنعتی از اندازه های بزرگی بهره می برند و موتور های پر قدرتی برای چرخاندن پروانه های بزرگ دارند.

• هواکش آکسیال خانگی. مدل های سبک خانگی نیز دارای کاربرد های زیادی هستند و در مقایسه با مدل های صنعتی از موتور های ضعیف تری بهره می برند.

انواع هواکش آکسیال از نظر نوع نصب

• سقفی. مدل های سقفی بر روی سقف منازل، مغازه ها و مکان های صنعتی نصب می شوند و بدین ترتیب می توانند با تسلط بر روی محیط به شکلی کامل و بهتر عمل تهویه را انجام دهند.

• دیواری. مدل های دیواری بر روی دیوار و یا پنجره های نصب می شوند و بدین ترتیب تهویه هوا را انجام می دهند.

• کانالی. در برخی مکان ها که امکان نصب مستقیم هواکش وجود ندارد، از مدل هایی استفاده می شود که در داخل کانال های انتقال هوا نصب می شوند و بدین ترتیب به ایجاد جریان بهتر هوا در داخل کانال ها کمک می کنند.

کاربرد هواکش آکسیال

• تهویه هوای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام

• تهویه هوای مغازه ها و فروشگاه ها

• تهویه هوای کارخانه و کارگاه های صنعتی

• خنک کننده برای موتور های صنعتی و بزرگ

• سیستم تهویه ورزشگاه ها و سالن های ورزشی

• تهویه مرغداری ها، سردخانه ها و گلخانه هامزایای هواکش آکسیال

• وجود مدل های مختلف هواکش آکسیال موجب می شود خریداران با حق انتخاب بیشتری رو به رو شوند و بدین ترتیب بهترین مدل که می تواند نیاز آن را به شکل کامل برطرف کند را خریداری نمایند.

• به دلیل کاربری ساده و استفاده از موتور های الکتریکی با طراحی جدید، بستشر مدل های هواکش آکسیال مصرف برق پایینی دارند. البته بیشتر موتور های استفاده شده در هواکش آکسیال ساده و بدون تنظیم است و به همین جهت نمی توان قدرت تولیدی دستگاه را کاهش و یا افزایش داد.

• ساختار ساده و طراحی راحت این محصولات موجب می شود تعمیر و نگهداری آن ها به راحتی صورت گیرد. به طور کلی افرادی که سر رشته کمی از کار های فنی داشته باشند نیز به راحتی می توانند تعمیر و نگهداری هواکش آکسیال را به راحتی انجام دهند و برای انجام این کار مشکلی نخواهند داشت.

• مدل های ضد آب و ضد گرب و غبار این هواکش ها نیز در بازار موجود هستند که به دلیل محل نصب این دستگاه ها بسیار کاربردی به نظر می رسند. با استفاده از این مدل ها خیالتان از طول عمر و عملکرد مناسب دستگاه راحت خواهد بود.

• برخی قاب ها و محافظ ها نیز برای این مدل هواکش طراحی شده اند که می توانند به میزان زیادی از انتشار صدای آن ها جلوگیری کنند.

هواکش آکسیال دیواری ( مدل AB )

:برند فن آکسیال

مکش و دهش

دوره گارانتی به شرط تعمیر و نگهداری صحیح

مشخصات فنی

مشخصات فنی
نام فن آکسیال

هواکش آکسیال دیواری ( مدل AB )

مدل فن آکسیال

WAB

نوع آکسیال

دیواری

کاربرد

صنعتی

نوع عملیات

مکنده

نوع اتصال پروانه به موتور

مستقیم

جنس بدنه

استیل

جنس پروانه

آهن

پوشش رنگ

اپوکسی

ظرفیت (متر مکعب بر ساعت)

51300~925

قطر پروانه (سانتی متر)

100~25

سرعت چرخش موتور (دور در دقیقه)

2800~900

سرعت چرخش پروانه (دور در دقیقه)

2800~900

میزان صدا (دسی بل)

110~63

فرکانس (هرتز)

50

ولتاژ (ولت)

220-380

تعداد فاز

1

توان موتور (کیلو وات)

7500~120

فشار کل (پاسکال)

196~0.1

شدت جریان (آمپر)

15.8~0.67

قطب

2

گروه رنگی

نارنجی

امکانات

گارد محافظ

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

تامین و تعمیر قطعات

گواهینامه

ISO-EMBA-انجمن مدیران صنایع-انجمن تخصص مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن

مدت زمان تعویض و تعمیر

24

ماه

مدت زمان تامین قطعات و تعمیر

24

ماه

توضیحات

دوره گارانتی به شرط تعمیر و نگهداری صحیح

ثبت نظر