FA/EN

جت فن صنعتی

جت فن صنعتی یکی از قدرتمند ترین مدل های فن موجود در بازار است. جت فن صنعتی می توانند هوا را در حجم بسیار زیادی به گردش در بیاورند و برای محیط های بسته بسیار مناسب هستند. در ادامه در خصوص انواع جت فن صنعتی توضیح خواهیم داد.

جت فن صنعتی یکی از مهم ترین وسایلی است که برای حفظ ایمنی پارکینگ ها و تونل ها مورد استفاده قرار می گیرد. جت فن صنعتی با توان تولیدی بسیار بالای خود می توانند هوای آلوده را از محیط های بسته خارج کرده و هوای پاکیزه و تمیز را در محیط به گردش در بیاورند. جت فن صنعتی یکی از کاربردی ترین مدل های فن است که در کارخانه ها و مراکز سرپوشیده بزرگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه در خصوص انواع جت فن صنعتی و مزایای آن ها صحبت کرده و به نکاتی که پیش از خرید جت فن صنعتی باید در نظر بگیرید اشاره خواهیم کرد.

پوشش فضای زیاد. جت فن صنعتی توان تولیدی بالایی دارد و به همین دلیل می تواند فضای بسیار زیادی را تحت پوشش خود قرار دهد.

• عملکرد مناسب در هنگام حریق. یکی از وظایف اصلی جت فن صنعتی دور کردن آتش و عملکرد مناسب در هنگام ایجاد دود و آتش سوزی است. این فن ها علاوه بر تلاش برای خاموش کردن حریق، سعی می کنند با استفاده از قدرت پرتاب هوای خود از پیشروی آن نیز جلوگیری کنند.

• جت فن صنعتی به دلیل طراحی پیشرفته خود مصرف انرژی پایینی دارد که آن ها را برای نصب در محیط هایی با برق رسانی ضعیف نیز مناسب می کند.

نکاتی پیش از تهیه جت فن صنعتی :

• اندازه فضا. مهم ترین اصل در انتخاب جت فن صنعتی اندازه فضایی است که می خواهید از جت فن صنعتی استفاده کنید. اندازه، ارتفاع و میزان نقاط کور موجود در فضا می تواند مشخص کند شما به چه میزان توان تولیدی نیاز دارید.

• شکل هندسی فضا جت فن صنعتی

• حجم آلودگی ایجاد شده در محیط

• ایمنی محیط جت فن صنعتی

انواع مختلف جت فن صنعتی :

• جت فن صنعتی ساده. این مدل ساده ترین نوع جت فن است و ویژگی خاصی ندارد. جت فن ساده می تواند در اندازه ها و قدرت های مختلفی خریداری شود و توان تولیدی بالایی نیز خواهد داشت. مدل ساده می تواند در یک جهت فشار هوا ایجاد کند و قابلیت تنظیم نیز ندارد.

• جت فن صنعتی دو طرفه. جت فن دو طرفه پیشرفته تر از مدل ساده است و با استفاده از موتور و پروانه های دو طرفه می تواند جهت فشار هوا را معکوس کند. این جت فن ها از نظر ایمنی مدل های بهتری هستند و می توانند در صورت نیاز و بروز مشکل جهت جریان هوا را معکوس کنند.

• جت فن صنعتی قابل تنظیم. مدل های قابل تنظیم می توانند دارای ورودی و خروجی هایی با زاویه ها متفاوت باشند. این اتفاق زمانی کاربردی خواهد بود که مکان استفاده از جت فن صاف و یکدست نباشد. در صورت وجود قوس و شیب در زمین و یا سقف می توان جت فن ها را به شکلی تنظیم کرد که همچنان راندمان کاری بالاتری داشته باشند.

• جت فن صنعتی کتابی. مدل های بالا همگی از فن های آکسیال و ساختار استوانه ای استفاده می کردند. در بعضی مکان ها نمی توان از ساختار استوانه ای استفاده کرد زیرا جای زیادی را اشغال خواهند کرد. در این شرابط از جت فن های کتابی استفاده می شود که از فن سانتریفیوژ به عنوان تولید کننده اصلی نیرو بهره می برند.

کاربرد های جت فن صنعتی :

همانطور که در بالا اشاره شد، اصلی ترین کاربرد جت فن صنعتی برای تهویه تونل ها و پارکینگ ها است. در کنار این دو مکان در حال حاضر کارگاه های صنعتی و بزرگ نیز برای ایجاد فشار هوا و همچنین داشتن یک سیستم گردش هوای کارآمد از مدل های مختلف جت فن صنعتی استفاده می کنند. به طور کلی در هر مکانی که نیاز به گردش هوا با فشار مناسب و دائمی وجود دارد می توان از مدل های مختلف جت فن صنعتی استفاده کرد.

مزایای استفاده از جت فن صنعتی :

• هوای تازه و با اکسیژن زیاد تولید می کنند.

• فضای زیادی را تحت پوشش خود قرار می دهند.

• در هنگام حریق عملکرد مناسبی دارند.

• در مقایسه با سیستم های دیگر مصرف انرژی را کاهش می دهند.

نکاتی که پیش از تهیه جت فن صنعتی باید به آن ها توجه نمایید:

• اندازه فضا. در هنگام تهیه جت فن صنعتی باید به اندازه فضا توجه نمایید. توان تولیدی دستگاه با اندازه فضا رابطه مستقیم دارد و هرچه فضای بزرگتری داشته باشید باید جت فن با توان بالاتر نیز تهیه نمایید.

• شکل هندسی فضا. شکل هندسی و وجود نقطه های کور، شیب و قوس نیز می تواند در انتخاب نوع جت فن صنعتی تاثیرگذار باشد. سعی کنید به شکل کامل یک نقشه از فضای موجود تهیه نمایید و مدلی را انتخاب کنید که بتواند به شکل کامل محیط را پوشش دهد.

• حجم آلودگی و ایمنی محیط. انتخاب نوع جت فن به میزان آلودگی موجود در هوا و میزان نیاز به رعایت ایمنی نیز بستگی دارد. جت فن هایی که در پارکینگ و یا تونل استفاده می شوند با حجم وسیعی از آلودگی خطرناک رو به رو هستند که برای رعایت ایمنی باید تمامی آن ها را خارج کنند. بنابراین به مدل های بسیار قدرتمند جت فن صنعتی برای این مکان ها نیاز است.

جت فن لوله ای

:برند فن آکسیال

مکش و دهش

دوره گارانتی به شرط تعمیر و نگهداری صحیح

مشخصات فنی

مشخصات فنی
نام فن آکسیال

جت فن لوله ای

مدل فن آکسیال

MDDJ

نوع آکسیال

جت فن

کاربرد

صنعتی

نوع عملیات

مکنده

نوع اتصال پروانه به موتور

مستقیم

جنس بدنه

استیل

جنس پروانه

آهن

پوشش رنگ

اپوکسی

ظرفیت (متر مکعب بر ساعت)

6500~1000

قطر پروانه (سانتی متر)

45~31

سرعت چرخش موتور (دور در دقیقه)

1400-2800

سرعت چرخش پروانه (دور در دقیقه)

1400-2800

میزان صدا (دسی بل)

80~70

فرکانس (هرتز)

50

ولتاژ (ولت)

220-230-400

تعداد فاز

1

توان موتور (کیلو وات)

11000~370

فشار کل (پاسکال)

500~00

شدت جریان (آمپر)

30~0.5

درجه حفاظت

54-55

قطب

2

وزن (کیلوگرم)

180~60

رنگ بندی

7030-2009

گروه رنگی

نارنجی

امکانات

گارد محافظ

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

تامین و تعمیر قطعات

گواهینامه

ISO-EMBA-انجمن مدیران صنایع-انجمن تخصص مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن

مدت زمان تعویض و تعمیر

36~12

ماه

مدت زمان تامین قطعات و تعمیر

15~10

سال

ثبت نظر